سلام دوستان، امشب اومدم رسالتم رو به عنوان تیم کارگزاری آگاه به انجام برسونم هم رسالت رفاقتمو:)

یکم درباره کلیت بورس توضیح بدم بهتون و هم اینکه چطور میتونید سهامدار بشید، خیلی از دوستان از من پرسیده  بودن که به طور خصوصی راهنمایی شدن، ولی امشب دوستی پرسید و با خودم گفتم چرا راهنمایی نکنم؟ بصورت عمومی که همه بدونن.

برای گرفتن کد بورسی چند مرحله لازمه از اونجایی که همه ما استفاده از اینترنت رو بلدیم پیشنهاد میدم وارد سایت اگاه اکسپرس بشید و مراحل ثبت نامتون رو به صورت انلاین انجام بدید، اینکار باعث میشه رفتید حضورا مراحل احراز هویت رو انجام بدید کارتون جلو بیفته، و اینکه از ظریق سامانه کارگزاری ما سجام(سامانه احراز هویت بورس) رایگان هست از کارگزاری های دیگه باید حدود 10 تا 15 هزینه پرداخت کنید. برای خودتون و عزیزانتون اینکار رو انجام بدید کسانی که زیر 18 سال هستن و یا اینکه بالای 18 سال هستن ومدرک دیپلم ندارن، بهشون کد افلاین تعلق میگیره و کسانی که در این بازه سنی نیستن یا اینکه مدرک دیپلم به بالا دارن میتونن کد انلاین بگیرین. بعد از انجام ثبت نام مجازیتون. دراولین فرصت در روزهای کاری کاری که میکنیدبه همراه  شناسنامه و کارت ملی(اصل این دوتا) و کپی اخرین مدرک تحصیلیتون پا می شید میرید کارگزاری اگاه توی شهرتون. و اونجا احراز هویت می شید و کمتر از 24 ساعت کد بورسیتون براتون فعال میشه. تااحراز هویت نشید بورس بهتون کد بورسی نمیده، (صدور کد بورسی توسط سازمان بورس انجام میشه و کارگزاری ها واسطه انجام این کار هستن!! و تنها راه کد بورسی گرفتن هم مراجعه به کارگزاری هست)

اگر میخواید بدونید بورس چیه؟ و . کارگزاری ما هم کلاس انلاین رایگان داره در این باره هم حضوری. هم در شهرتون نمایندگی آگاه هست مرتب در طول ماه کلاس های رایگان برگذار میشه. تا شما اطلاعاتتون کامل بشه درباره بورس با کدبورسی خودتون و خانوادتون میتونید عرضه اولیه ها رو شرکت کنید. عرضه اولیه چیه؟ سهام شرکتی هست که برای اولین بار میخواد وارد بورس بشه، در روز عرضه اولیه به تمامی کسانی که سفارش ثبت کنن تعداد مساوی سهم تعلق میگیره که از فرداش شروع به رشد میکنه، و شما فقط میتونی مثلا از ساعت 9 تا 12 ونیم سفارشت رو ثبت کنی هر سفارش هم یه سقفی معینی داره و هر نفر فقط میتونه یک بار در عرضه اولیه همون روز شرکت کنه!! وحداقل در طول یک ماه ممکنه 50 درصد به بالا بازدهی بده. ولی خوب چون همه عرضه اولیه ها رو شرکت میکنن معمولا تعداد کمی به هر نفر میرسه مثلا امروز عرضه اولیه نماد هجرت بود، وبه هر کد حدود113 سهم با قیمت 18500 ریال رسید. اینها سود های کوچیک و شیرینی هستن که میتونه بهتون کمک کنه معمولا ماهی یک عرضه اولیه هست توی بورس. گاهی بیشتر گاهی هم کمتر.در خرید وفروش سهام کلا توی بورس یه میزانی هم کارمزد دریافت میشه بابت هر خرید وفروشی، در این کارمزد توی کارگزاری اگاه خیلی پایینتر از کارگزاری های دیگه است. غیر از خرید وفروش سهام که نیاز به دانش داره، شما میتونید پولتون رو توی صندوق های مختلف کارگزاری هم سرمایه گذاری کنید که این صندوق ها بازدهی ماهانه بیشتری از بانک دارن. در حال حاضر حدود 17 تا 20 درصد اونم روزشمار بهتون سود تعلق میگیره.

اینکه چطور میتونید معامله گر ثابتی بشید که بتونید درامد زیادی داشته باشید از بورس، همون کلاس ها و مطالعه میتونه کمکتون کنه تا شش ماه اول هیجانی هستید و ممکنه هر روز خرید وفروش کنید با هر افت قیمتی بترسید و سهامتون رو بفروشید.

البته من خودم هنوز حرفه ای نشدم خیلی، ولی این مراحل زود طی کردم چون خیلی مطالعه داشتم و کلاس شرکت کنم هنوزم کلاس میرم.

وتوی این 9 ماهی که وارد بورس شدم تقریبا سرمایه ای که گذاشته بودم دوبرابرشد. که توی این حین هم ضرر داشتم هم سود شیرین و راهنما هم داشتم.

که از این به بعد بخاطر حجم کارم توی شرکت فکر نکنم بتونم معامله کنم از طرفی هم پولم رو نقد کردم چون برای گرفتن خونه نیاز دارم بهش، وفعلا پولی برایم معامله کردن ندارم.

با اطمینان کامل بهتون میگم بورس جای خوب و مطمئنی برای سرمایه گذاری به شرط اینکه دور از هیجان و ترس معامله کنید وصددرصد با علم و اگاهی کامل. بتونید تحلیلگری کنید ما دو نوع تحلیلگر داریم یکی تکنیکال یکی بنیادی، اونایی که ذهنیت ریاضی خوبی دارن میتونن از تکنیکال شروع کنن مثل خود من، که دوره ام دیگه اخراشه. ویکی بنیادی که بنیادی برتری بیشتری هم داره با گوش کردن به اخبار صنایع و دیدن صورت مالی شرکت ها و کلا تحریم و فروش و دلار نیمایی و بازار طلا . میتونید تحلیل کنید چه سهام هایی در اینده رشد میکنن اونها رو بخرید.

از من هم نخواید بهتون سیگنال خرید وفروش بدم که واقعا نه اینکارو بلدم نه میتونم زیر بار مسوولیتش برم.

پس عرضه اولیه ها رو حداقل بخرید که سود داره و هم اینکه نیاز به سرمایه خیلی زیادی نداره مثل عرضه اولیه امروز که هزینه اش حدود 200هزار تومن بود. بعضی عرضه اولیه هم هستن که حدود دو میلیون نیاز به سرمایه داره اگر ندارید نیازی نیست کل ظرفیت سفارش رو بخرید خوب اندازه پولتون سفارش بذارید. مطمئنا و در زمان اندکی بهتون سود میده تاالان که اینطوری بوده و خیلی کم پیش میاد سهامی عرضه اولیه بشه و توی همون روزهای اولیه ضرربده!!! معمولا روزی 5 درصد رشد میکنه.

امیدوارم اطلاعاتی که بهتون دادم مفید بوده باشه.پر سود باشید:))) فردا دارم میرم خونه ببینم دعا کنیدبرام

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها